E-Ticaret

E-Ticaret

Hem tüketiciler hem de satıcılar için avantajlı olan dijital ortamın önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Özellikle firmaların çok daha kısa süre içerisinde daha büyük kitleye ulaşması için en ideal yol olan e ticaret, tüketiciler için de en cazip alışveriş yöntemidir.

E ticaret neden önemli, sorusunun cevabı aslında oldukça basittir. E ticaretin firmalara sağladığı en büyük avantaj 7/24 ulaşılabilir olmalarıdır. Bu aynı zamanda tüketiciler için de büyük bir faydadır. İstenilen herhangi bir vakit internet üzerindeki sanal mağazada tüketiciler istedikleri gibi gezebilir ve alışveriş yapabilir. Bu günümüzde oldukça önemli bir ayrıntıdır. Mesai sonrası mağazalara yetişeyim derdi olmadan çok sayıda sanal mağazadan istenilen her şey alınabilir.

Ayrıca bu sanal mağazaların çok çeşitli olması ve satılan ürünlerin daha makul olması tüketicilere büyük avantaj sağlamaktadır. İnternet üzerinden satılan ürünlerin daha uygun olmasının en büyük nedeni ise mağaza kirası ödenmemesi ve stoklama zorunluluğu olmamasıdır.